شناسه خبر: 1618

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1618

نشست هماهنگی برنامه های هفته وحدت شهرستان کنگان
نشست هم اندیشی و هماهنگی برنامه های هفته وحدت با حضور رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان، امام جمعه شهر کنگان و فرماندار شهرستان کنگان در محل فرمانداری کنگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، جلسه هماهنگی برنامه های هفته وحدت در فرمانداری شهرستان کنگان برگزار شد. در این نشست حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین محمودی امام جمعه شهر کنگان، جناب آقای پاک نژاد فرماندار شهرستان کنگان، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مسؤل دفتر امور اهل سنت شعبه کنگان حضور داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین یمینی بیان کرد: در یک هفته اخیر، مشغول برنامه ریزی برنامه های هفته وحدت هستیم. چارچوب کلی از تهران ابلاغ شده است ولی بیشترین برنامه ها حالت بومی دارد و خودمان باید متناسب با شرایط تصمیم بگیریم. به همین دلیل نشستی با رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، و همچنین نیروی انتظامی و سپاه برگزار نمودیم. همچنین در جلسه دیگری با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه ها ارائه شد.
وی در ادامه گفت: هفته وحدت امسال با هفته مبارزه با استکبار جهانی و استکبارستیزی همراه شده است و روز ۱۳ آبان مصادف با روز ۱۷ربیع الاول است. به همین دلیل در برنامه ریزی ها، برنامه ها را سیاسی، عبادی و فرهنگی در نظرگرفته ایم. همچنین دو اصل در برنامه ریزی ها در نظر گفته شده است. اول اینکه جابه جایی افراد را نخواهیم داشت و دوم در یک شب، در چند نقطه استان برنامه خواهیم داشت.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت سپس به ارائه برنامه ها پرداخت و افزود: شب ۱۲ربیع الاول با زیارت و غبارروبی قبور شهدای گمنام در نظر گرفته شده است که در جزیره شیف و روستای اخند اجرا خواهد شد. و این آمادگی را داریم تا در دیگر نقاط استان نیز این برنامه را اجرا نماییم. در جزیره شیف در فضای آزاد با رعایت پروتکل های بهداشتی و چینش صندلی با فواصل زیاد و با حضور عده اندکی به اجرا درخواهد آمد. روز شنبه افتتاحیه مسجدالنبی(ص) روستای پرک و نشست اساتید و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار می گردد.
حجت الاسلام یمینی خاطر نشان کرد: روز یکشنبه برنامه بانوان تقریبی با حضور خواهران تقریبی شیعه و اهل سنت در کنگان برگزار خواهد شد. استاد عبدالهی نیز برای برنامه های شنبه و یکشنبه از تهران دعوت شده است. روز دوشنبه در شهر عسلویه برنامه محوری و کشوری برگزار می گردد. این برنامه با هماهنگی دفتر مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد. که برنامه وحدت اسلامی و حقوق بشر آمریکایی است. روز ماقبل ۱۷ ربیع برگزار می شود و یک برنامه بین المللی و کشوری است. هماهنگی های اولیه نیز با فرماندار شهرستان عسلویه و همچنین حجت الاسلام هاشمی نژاد امام جمعه عسلویه صورت گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین محمودی گفت: آغاز هفته وحدت، با زیارت قبور شهدا باشد. ۱۷ربیع الاول میلاد پیامبر(ص) است و تجلیل از پیامبر وظیفه هر مسلمانی است و مطابق سال های گذشته برنامه ای در کنگان خواهیم داشت. می توان برنامه را در فضای باز و در محل گلزار شهدای گمنام که مکان مناسبی است برگزار کرد.
آقای پاک نژاد فرماندار کنگان بیان کرد: همانند سال های قبل روز ۱۲ربیع الاول مراسم غبارروبی قبور شهدا در دست اقدام خواهیم داشت. برنامه دیگر روز ۱۷ربیع الاول است که برنامه محوری شهرستان کنگان است و بناست در مزار شهدای گنام برگزار شود. امسال تمامی برنامه ها در فضای باز و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

فهرست