شناسه خبر: 1593

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1593

معرف شهدای اهل سنت؛
شهید ابراهیم ابراهیمی
شهید ابراهیم ابراهیمی، متولد چاه مبارک بود. در سن 19 سالگی به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفت و پس از یک سال حضور در جبهه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نام و نام خانوادگی: ابراهیم ابراهیمی
نام پدر: سالم
شماره شناسنامه: ۱۷
تاریخ تولد: ۱۳۴۷/۰۶/۰۴
محل تولد: چاه مبارک
وضعیت تأهل: متأهل
مذهب: اهل سنت
میزان تحصیلات: سوم راهنمایی
شغل: سرباز سپاه پاسداران
مسؤلیت در جبهه: رزمنده
تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۰۴/۰۴
محل شهادت: جزیره مجنون
عملیات: بیت المقدس ۷
محل دفن: مفقودالاثر

زندگینامه (از زبان مادر شهید):
ابراهیم سومین فرزند خانواده بود. دوران ابتدایی را در روستای چاه مبارک گذراند. زمانی که وارد دوره تحصیل راهنمایی شد، علاوه بر تحصیل به کار و کوشش و کمک به پدر می پرداخت. وی در مدرسه کوشا، فعال و زرنگ بود و تحصیلاتش را تا سوم راهنمایی با موفقیت پشت سر گذاشت.
ابراهیم در سن ۱۹ سالگی یعنی سال ۱۳۶۶ با دختر عمویش ازدواج کرد. پس از گذشت ده ماه از ازدواج، روانه میدان جنگ شد. از کودکی شخصی با محبت، باگذشت و مهربان بود. حق مادری را خوب به جا آورد. هیچ وقت از ذهنم بیرون نمی رود این که هرگاه از خانه بیرون می رفت و برمی گشت، سرم را می بوسید و احترام خاصی قائل بود.
ایثارگری بود که برای پایداری و تداوم انقلاب اسلامی از دادن سر و جان بیمی نداشت. در دفاع از میهن و اسلام، وظیفه خود می دانست. قبل از عزیمت به جنگ از همه اقوام و آشنایان خداحافظی کرد و از همه آن ها حلالیت طلبید.
جسد پسرم را برایمان نیاوردند. نمی دانم شهید شده یا اسیر و یا مفقودالاثر. اما خودم می دانم که اسیر شده بود. چون وقتی که خودم به دنبال پسرم به اهواز رفتم، در مسجد امیرالمؤمنین فیلمی از اسرا برایمان گذاشتند، پسرم را در میان اسیران دیدم که یک دستش روی سرش و دست دیگرش بر روی سینه اش گذاشته بود و آن ها را نمی دانم به کجا می بردند اما اسمش جزء اسرا اعلام نشد.
زمانی که روانه جبهه شد، پدرش خارج از کشور (قطر) مشغول به کار بود. از آنجا ساعتی را برای ابراهیم فرستاد. من ساعتش را برای او نگهداری کرده ام تا موقع برگشتن او هدیه پدرش را به او بدهم. اما دیگر برنگشت. من آن ساعت را به یاد و نام شهید تاکنون نگهداری کرده ام.

 

فهرست