شناسه خبر: 1582

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1582

نشست برنامه ریزی برنامه های هفته وحدت در دفتر نمایندگی
نشست برنامه ریزی برنامه های هفته وحدت در دفتر امور اهل سنت استان بوشهر صبح امروز برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، نشست برنامه ریزی برنامه های هفته وحدت دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر صبح امروز برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر بیان کرد: خداوند به برکت نورانیت میلاد باسعادت پیامبر عظیم الشأن اسلام قلوب مسلمانان را هرچه بیشتر به هم نزدیک کند. و مسلمانان و آزدگان جهان بتوانند حول محور نبی مکرم اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت به ریسمان الهی چنگ زده و از جدایی و نفاق دوری کنند. و مسلمانان به عزت و اقتدار اسلامی که خداوند به مؤمنان عطا نموده و می فرماید: «ان العزه لله و للرسول و للمومنین».
وی ادامه داد: توافق نامه ای بین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور و دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در تهران منعقد شده است. پیرو آن توافق نامه، نشستی با رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار گردید و برنامه ریزی هایی برای هفته وحدت با هماهنگی دستگاه ها و متولیان امور فرهنگی انجام شد.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به اتفاقات اخیر جهان اسلام اشاره کرد و افزود: مواردی باید در هفته وحدت مورد توجه قرار گیرد. ابتدا شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی وهمچنین آیین نامه های ستاد مقابله با کروناست. دوم، ایام هفته وحدت با هفته مبارزه با استکبار جهانی همراه شده است و روز ۱۷ ربیع الاول مصادف با روز ۱۳ آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی است. به دنبال این همزمانی، برنامه های هفته وحدت باید به گونه ای برنامه ریزی گردد که هفته مبارزه با استکبار جهانی نیز در آن گنجانده شود.
حجت الاسلام والمسلمین یمینی در ادامه به دیگر اتفاقات اخیر در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: مسئله سوم، هفته وحدت، اولین هفته وحدت بعد از ترور سردار سلیمانی است و لازم است در هفته وحدت یاد و خاطره سردار سلیمانی و شهیدان اسلام زنده نگه داشته شود. همچنین بزرگداشتی نسبت به آنان انجام شود. هر روز هفته وحدت به یاد یکی از سرداران شهید نامگذاری شده است و در کنار ایشان از شهدای شاخص استان بوشهر نیز استفاده شده است. مسئله چهارم که در این ایام باید به آن توجه نمود این است که کشورهای وابسته و خائن عربی، روابط نامشروع خود را با اسرائیل که سالیان سال مخفیانه بوده است با وقاحت تمام علنی کردند. دولت های بحرین و امارات ارتباط های خود را علنی که خیانت به آرمان قدس شریف بود.
وی در پایان به توهین روزنامه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر(ص) اشاره کرد و گفت: مسئله پنجم که گرفتار آن بودیم توهین روزنامه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) بود. می طلبد این مسائل در برنامه ریزی های هفت وحدت مد نظر قرار گیرد. برنامه های هفته وحدت از پنج شنبه ۸ آبان مصادف با ۱۲ ربیع الاول آغاز می شود.
در ادامه جلسه برنامه های هفته وحدت در مناطق قومی استان برنامه ریزی گردید.

فهرست