شناسه خبر: 1537

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1537

جلسه شورای زکات اهل سنت شهرستان کنگان برگزار شد
شورای زکات اهل سنت شهرستان کنگان با حضور مسئول زکات استان، مسؤل دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت شعبه کنگان، رئیس هیات افتای اهل سنت استان، رئیس شورای روحانیت اهل سنت استان و جمعی از ائمه جمعه اهل سنت شهرهای کنگان و بنک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، نشست شورای زکات اهل سنت شهرستان کنگان با حضور آقای موسوی نژاد مسئول زکات استان، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مسؤل دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت شعبه کنگان، شیخ خلیل افرا رئیس هیات افتای اهل سنت استان، شیخ محمد جمالی رئیس شورای روحانیت اهل سنت استان و جمعی از ائمه جمعه اهل سنت شهرهای کنگان و بنک صبح امروز در کنگان برگزار شد.
آقای موسوی نژاد بیان کرد: زکات استان از سال ۸۳ آغاز شده است. اگر چه رضایت مند بوده است ولی نیازمند توجه بیشتر در این خصوص است. دو منبع مالی برای رفع فقر در نظر گرفته شده است. اول دولتی و دیگری وجوهات می باشد.
مسؤل شورای زکات استان ادامه داد: منبع دیگری نیز در نظر گرفته شده است و خیلی خاص می باشد. از محل زکات در حوزه مسکن، درمان، ازدواج و جاهایی که واقعاً نیاز باشد ارائه خدمت می کنیم. امسال نیز منابعی برای کمیته امداد تعریف شده است که لازم است روحانیون همکاری و مشارکت نموده و هم افزایی داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین شهابی گفت: دفتر امور اهل سنت کنگان در سال های گذشته جلسات و نشست هایی در این زمینه برگزار نموده است. و اهل سنت استان نیز نظرات و پیشنهادات خود را در این جلسات مطرح نمودند. اهل سنت استان در زمینه زکات کمک های شایانی داشته اند. اگر گزارش هایی از خدمات صورت گرفته به صورت شفاف بیان شود می تواند در افزایش پرداخت زکات مؤثر باشد.
شیخ خلیل افرا بیان کرد: لازم است مصوبات جلسات قبل با مدیر کل کمیته امداد اجرایی شود. یکی از مصوبات این بوده است که مددجویان شناسایی شده و بروزرسانی گردند. ممکت است مددجویی که قبلاً تحت پوشش بوده امروز نیاز به تحت پوشش بودن نداشته باشد و بالعکس.
وی در پایان گفت: اغنیا و خیران نیز باید شناسایی شده و نشست هایی با ایشان برگزار شود. تا بتوان از کمک های آنان نیز بهره برد.

فهرست