عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
امام رضا(ع) همواره مورد ستایش بزرگان و علمای اهل‌سنت بوده است
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: بزرگان اهل سنت، علما، شاعران و دانشمندان سنی، امام رضا(ع) را بسیار ستوده تا جایی که کسی را بزرگ تر از ایشان در ایران ندانسته و بنابراین باید همیشه به یاد این امام همام بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ماموستا مصطفی محمودی عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با تسلیت ایام شهادت نبی مکرم اسلام(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: پیامبر(ص) و ائمه اظهار(ع) کسانی بودند که دنیا را روشن و تاریکی و ظلم و فسق و فساد را نابود کرده و کسانی بودند که اسلام را به خوبی راهنمایی کردند.
وی تصریح کرد: وجود مبارک امام رضا(ع) که یکی از افتخارات بزرگ ایرانیان این است که بارگاهش در مشهد مقدس قرار دارد و پس از شهادتش در کشورمان ماندگار شد و برای ائمه اظهار(ع) مرگ و زندگی فرقی ندارد چون دنیا و آخرت را دارا هستند و امام رضا(ع) نیز شخصیتی است که شیعه و سنی همه عاشقش بوده و همه به ایشان توسل می‌کنند.
امام جمعه پیرانشهر گفت: امام رضا(ع) عالم بزرگی بوده و از نظر معنویت در دوران خود بینظیر بود و حتی امام صادق(ع) بشارت داد که عالم آل محمد(ص) یعنی امام رضا(ع) در راه است، چون در آن سالی که امام صادق(ع) به شهادت رسید، اما رضا(ع) در سال ۱۴۸ هجری به دنیا آمد و در طول عمرش، جز راه خدا راه دیگری در پیش نگرفت.
ماموستا محمودی بیان کرد: بزرگان اهل سنت، علما، شاعران و دانشمندان سنی ایشان را بسیار ستوده تا جایی که کسی را بزرگ تر از امام رضا(ع) در ایران ندانسته و بنابراین باید همیشه به یاد این امام همام بود.

فهرست