با همکاری نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر؛
نشست صمیمی ائمه جمعه و جماعات اهل سنت و تجلیل از زائرین حضرت امام رضا علیه السلام
نشست صمیمی ائمه جمعه و جماعات اهل سنت استان بوشهر با موضوع مبانی وحدت و تقریب و نقد مبانی فکری جریان های افراطی صبح امروز در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد. ائمه جمعه حاضر در این نشست که در سال های قبل به زیارت حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام مشرف شده بودند به خاطره گویی پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، نشست صمیمی ائمه جمعه و جماعات اهل سنت استان بوشهر با موضوع مبانی وحدت و تقریب و نقد مبانی فکری جریان های افراطی صبح امروز در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد. ائمه جمعه حاضر در این نشست که در سال های قبل به زیارت حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام مشرف شده بودند به خاطره گویی پرداختند.
حجت الاسلام شریفی معاون فرهنگی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر بیان کرد: اهمیت و فضیلت زیارت امام رضا علیه السلام هم در کتب اهل سنت ذکر شده است و هم بسیاری از علما و دانشمندان اهل سنت برای بهره مندی از فضایل زیارت امام رضا علیه السلام به زیارت ایشان مشرف می شدند. متأسفانه برخی افراد که گاهی آگاهی کاملی از تعالیم اسلامی ندارند با عناوینی چون مبارزه با شرک و دفاع از توحید قصد دارند به سنتی که یادگار پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله و سلم است و عملی که باعث وحدت و همبستگی مسلمانان با یکدیگر می شود خدشه وارد کنند.
وی در ادامه به بیان روایات وعمل علمای اهل سنت مواردی اشاره نمود: در مورد روایات زیارت حضرت رضا علیه السلام که در منابع اهل سنت وارد شده است روایتی را عایشه از رسول گرامی اسلام نقل می کند. عایشه نقل می کند: پیامبر فرمود: کسی که فرزندم را در طوس زیارت کند گویی یک حج به جا آورده است. عایشه پرسید: یک حج؟ پیامبر در پاسخ فرمود: دو حج. عایشه پرسید: دو حج؟ حضرت پاسخ داد: سه حج. عایشه ساکت شد. سپس پیامبر فرمود: اگر سکوت نمی کردی تا هفتاد حج جهت پاداش زیارت فرزندم برمی شمردم.
حجت الاسلا والمسلمین غریبی معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر بیان کرددوستانی که در این نشست حضور دارند خاطراتی بسیار زیبا و به یاد ماندنی از تشرف به زیارت حضرت علی بن موسی الرضا دارند. هر یک از عزیزان چندین بار توفیق زیارت نصیبشان شده است و آن جایگاه معنوی را از نزدیک زیارت کرده اند.
وی در ادامه گفت: به دلیل وضعیت بیماری کرونا در جهان که متأسفانه دامنگیر کشور عزیزمان نیز شده است تبعاتی را به دنبال داشته است. یکی از توفیقات سلب شده، توفیق زیارت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام است. خداوند توفیقی عنایت فرموده بود هر سال همراه جامعه اهل سنت استان به زیارت مشرف می شدیم و در این زیارت توفیقات زیادی حاصل می شد.
شیخ اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب علیه السلام روستای بنود به بیان خاطرات خود در تشرف به حرم مطهر امام رضا علیه السلام پرداخت: بنده دو بار توفیق تشرف به زیارت در سال های ۹۶ و ۹۸ برایم حاصل شد. برای کسی که اولین بار به زیارت مشرف می شود و آرزو دارد واقعاً احساس خاصی است. و این توفیق برای بنده حاصل شد. به لطف خداوند به خوبی و خوشی گذشت و برای اولین بار توانستم حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا را زیارت کنم و آنجا حضور داشته باشم و فضای معنوی و صحنه ها را ببینم.
جناب آقای قائدی دبیر شبکه جوانان رضوی استان بوشهر ضمن قرائت ابیاتی در مدح حضرت رضا علیه السلام گفت: افتخار دارم از سال ۹۱ خادم مردم استان بوشهر در برگزاری جشن های میلاد امام رضا و میزبان خدام حرم امام رضا علیه السلام هستم و بارها خدمت علمای اهل سنت رسیده ام. پرچم امام رضا کأنه پیراهن یوسف است.
دبیر شبکه جوانان رضوی استان بوشهر ادامه داد: امسال نیز توفیق داشتم در منازل شهدای اهل سنت با حضور خدام حضور پیدا کردم. در منزل شهید جنگجو در منطقه عسلویه حضور پیدا کردیم. درخواستی از خدام امام رضا داشتند و درخواست خود را با شرم و خیلی سخت بیان کردند. وی داری مدرک لیسانس بود. در عسلویه کاری به وی نمی دادند و مجبور به ماهی گیری بود. با رایزنی خدام بعد از دو هفته حضور در منزل ایشان، وی در یکی از شرکت های پتروشیمی مشغول به کار شد و اکنون نیز مشغول به کار هستند.
در پایان با اهدای هدایایی به رسم یادبود از زائرین تجلیل به عمل آمد.

فهرست