مراسم رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن(ع) در جزیره شیف برگزار می گردد
طبق روال سال های گذشته اما به صورت محدودتر مراسم سوگواری رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت سبط اکبر ایشان حضرت امام حسن مجتبی(ع) در مسجد امام جعفر صادق علیه السلام جزیره شیف با حضور ائمه جمعه اهل سنت برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غریبی معاون فرهنگی و امور روحانیون بیان کرد: دفتر امور اهل سنت استان بوشهر طی ده سال مداوم مراسم ارتحال حضرت رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و شهادت سبط اکبر ایشان حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام را در مسجد امام جعفر صادق علیه السلام جزیره شیف برگزار می نمود. این مراسم با معیت اهل سنت منطقه و همکاری تنگاتنگ ائمه جمعه جزیره شیف، سید حسن حسینی و شیخ جاسم بن هاجر برگزار می گردید.
وی ادامه داد: اقامه عزای رسول الله(ص) با حضور علمای فرهیخته فریقین در ساعات قبل از اذان ظهر اجرا می شد. حضور علمای فرهیخته اهل سنت و تشیع در این جلسه دال بر همدلی و وحدت مسلمانان در این خطه بوده و برگزاری آن نقطه عطفی جهت اعتلای بیان نقاط مشترک بین شیعه و سنی گردیده است. و این نکته مهم را بیان می کند که همه ما مسلمانیم و به یک قبله و یک پیامبر اعتقاد داریم.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی گفت: امسال نیز طبق روال سال های گذشته البته با تغییراتی در شبوه اجرا به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و با جمعیتی کمتر و محدودتر نسبت به سال های گذشته و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی جهت حفظ سلامت مردم منطقه برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین غریبی افزود: این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و همچنین حجت الاسلام والمسلمین سروستانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در مسجد امام جعفر صادق علیه السلام جزیره شیف برگزار خواهد شد. همچنین ائمه جمعه و جماعت محلات غربی و شرقی جزیره شیف و تعداد اندکی از اهل سنت و شیعیان در این جلسه حضور خواهند داشت.
وی در پایان گفت: مراسم سوگواری ساعت ۹ صبح آغاز و در ساعت ۱۰ نیز پایان می یابد. و به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی ماسک و دستکش نیز توزیع خواهد شد.

فهرست