شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با انتشار پیامی هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و بر تداوم راه شهدا، جانبازان و ایثارگران جنگ تحمیلی تأکید کرد.
متن پیام بدین شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
دفاع هشت‌ساله ملت ایران مجموعه در هم تنیده‌ای از عظمت‌ها و جلوه‌های جلال و جمالی است که یک ملت می‌تواند در نمایشگاه زندگی تاریخی خود به نمایش بگذارد. مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)
دوران دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ کشورمان است که آموزه‌ها و پیام‌های  ارزشمند آن همچون گنجینه‌ای گران‌بها در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی زندگی شخصی یکایک مردم ایران‌زمین راهگشا است و می‌توان از آن بهره برد.
این هفته درواقع نمودار مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از اسلام و قرآن کریم و این سرزمین است. روزهایی که ایثار و شجاعت‌های جوانان برومند، انقلاب اسلامی و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه الهی؛ مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می‌توان هر دشمنی را به ورطه نابودی و شکست کشاند.
این‌جانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس،  این مناسبت بزرگ را به‌تمامی امت اسلامی به‌ویژه خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان تبریک عرض نموده و از خداوند منان برای همگان توفیق گام گذاشتن درراه شهدا، پیروی از آرمان‌های امام (ره) و سربلندی ایران عزیز را خواهانم.
خلیل افرا
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، رئیس هیئت افتا و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر و امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان