عادی‌سازی روابط با اسرائیل خیانت به آزادی خواهان و مسلمانان و فلسطینیان است
شیخ محمود خوش‌خبر مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت کنگان و دانشجوی دکترای مبانی حقوق اسلامی در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر اقدام دولت بحرین در عادی‌سازی روابط با اسرائیل را محکوم کرد.

وی گفت: اقدام دولت بحرین در عادی‌سازی روابط با اسرائیل و به رسمیت شناختن آن پاداش همه اقدامات غیرانسانی و غیرقانونی اسرائیل است.
شیخ خوش‌خبر با بیان اینکه اسلام دین صلح و آشتی است، افزود: اسلام عادی‌سازی روابط با همه ادیان الهی از قبیل یهود و مسیحیت را جایز می‌داند و با هیچ ملتی سر جنگ ندارد. اما بسیار فرق است بین یهود که خدای عزوجل از آنان به‌عنوان بنی‌اسرائیل نام می‌برد با صهیونیست‌هایی که قدس شریف را اشغال کردند و امت اسلام را از خانه و سرزمین خود آواره نمودند.
وی تصریح کرد: حاکمان امروز در سرزمین اشغالی، اشغالگران جنایتکار و متجاوز هستند، که وظیفه شرعی امت اسلام نسبت به  این غاصبان مبارزه و مقاومت است. عادی‌سازی روابط با این نفرین‌شدگان  حرمت شرعی دارد؛ زیرا عادی‌سازی رابطه به معنای به رسمیت شناختن این جرثومه فساد است.
خوش‌خبر تنها راه درست را مقاومت دانست و عنوان کرد: خداوند  عزوجل در قرآن عظیم‌الشأن فرمودند: و اعدوا لهم مستطعتم من قوه..  و امروز این سیه‌روزانی که عزت خود را در ارتباط با صهیونیست‌ها می‌دانند باید بدانند که خدای عزوجل سزای این عمل قبیح آنان را خواهد داد تا درس عبرتی برای دیگر سازشکاران باشد.
مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت کنگان متذکر شد: دور از انتظار نبود  بحرین نیز در صف صهیونیست‌ها قرار گیرد و به آرمان همه آزادیخواهان جهان و امت اسلام و فلسطینیان مظلوم پشت کند. متأسفانه این حکام مزدور نه اسلام را شناخته‌اند و نه به آن عمل می‌کنند. ما این اقدام بی‌شرمانه مذبوحانه را محکوم می‌کنیم و این لکه ننگ از خاطر امت اسلام پاک نخواهد شد.

فهرست