امام‌جماعت اهل سنت روستای بنود اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام را به شدت محکوم کرد
به دنبال انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) در نشریه طنز فرانسوی «شارلی ابدو»، شیخ اسماعيل خميسی امام جماعت مسجد علی‌بن‌ابيطالب (ع) روستای بنود در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر اهانت به قرآن و پیامبر اکرم (ص) را به‌شدت محکوم کرد.

وی با اشاره به عظمت پیام‌بر گرامی اسلام (ص) گفت: خداوند متعال در بیان مقام و عظمت حضرت محمدبن عبدالله (ص) پیامبر گرامی اسلام در حدیث قدسی می‌فرماید: «لُولَاکَ لِمَا خَلُقتُ الاَفلَاکَ». همچنین در مقام حفظ حرمت نبی مکرم اسلام می فرماید: «یَا اَیُّهَا الذَّینَ آمَنُوا لَا تَرفَعُوا َاصوَتَکُم فَوقَ صَوتِ النَّبیِّ وَ لَا تَجهَرُوا لَه بِالقَولِ کَجَهرِ بَعضِکُم لِبَعضٍ اَن تَحبَطَ اَعمَلُکُم وَ اَنتُم لَا تَشعُرُون» ای کسانی که به خدا ایمان آورده‌اید فوق صوت پیغمبر صدا بلند مکنید و درباره پیغمبر مانند بلند حرف زدن بعضی از شما درباره بعض دیگر حرف نزنید که اعمالتان محو می‌شود.
خمیسی ادامه داد: منظور از این آیه شریفه تنها بلند کردن صدا نبوده است بلکه بنا بر قیاس اولویت منظور حفظ حرمت پیامبر گرامی اسلام بوده است؛ بدین معنا که به ایشان توهین ننمایید و مورد ضرب‌وجرح نیز قرار ندهید و… .
امام جماعت اهل سنت مسجد علی بن ابیطالب (ع) روستای بنود با بیان اینکه به عقیده ما مسلمین انگیزه و هدف توهین به رسول اکرم (ص) و ائمه (ع) ایجاد یک جنگ روانی تبلیغی بر ضد اسلام و مسلمین است اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) رهبر واقعی بیش از یک میلیارد مسلمان و شخصیت اول جهانی اسلام و جامعه مسلمانان است.
وی مذکر شد: پیامبر گرامی اسلام جوامع اسلامی را عملاً رهبری و اداره می‌نماید و به همین سبب باید از محبوبیت و مقبولیت فراوانی برخوردار باشد و از هرگونه تعرض و یا توهینی مصون باشد. مگر نه این است که همواره در جوامع بشری جنگ و صلح، مشکلات مالی و اقتصادی و مسائل فرهنگی و ضد فرهنگی وجود دارد و کیان جامعه‌ها از این راه تهدید می‌شود.
شیخ خمیسی گفت: پیامبر (ص) و ائمه (ع) باید مردم را به میدان‌های جنگ اعزام کنند و در مواردی از ایشان بخواهند از آنچه دارند ایثارگرانه بگذرند و در جامعه توازن و تعادل مالی و اقتصادی برقرار نمایند برای مردم نیازمند حداقل زندگی و معیشت را فراهم سازند.
وی با طرح این پرسش که اگر وی چنین نفوذ کلمه و قداست و مقامی نداشته باشد چگونه چنین فرمان‌هایی صادر می‌کند؟ بیان کرد: پیامبر (ص) با این شخصیت محبوب و مقبول مدینه فاضله را در یثرب بنا نهاد و مشرکان می‌خواستند با استهزاء و مسخره، شخصیت او را خرد کنند و بعد کوشیدند شخص او را بردارند.
شیخ اسماعیل خمیسی بیان کرد: همه این نقشه‌ها در قرآن آمده خداوند کیفیت خنثی نمودن آنها را ذکر فرموده و به پیامبرش (ص) تسلِّی داده که درباره استهزاء کنندگان و مسخرگی مشرکان بی‌اعتنائی پیش گیرد: «فَاصدَع بِمَا تُومَر و اَعرِض عَنِ المُشرِکِینَ اِنَّا کَفَینَاکَ المُستَهزِئین»، پس تو به صدای بلند آنچه مأموری به خلق برسان و از مشرکان روی بگردان همانا ما تو را از شرّ تمسخر و استهزاءکنندگان محفوظ می‌داریم. این‌جانب توهین به پیامبر اکرم (ص) را به‌شدت محکوم و خواهان احترام به مقدسات مسلمانان هستم.

فهرست