شناسه خبر: 1098

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1098

شهادت سیدنا حسین بزرگ ترین جنایت تاریخ است
شیخ حمزه کردی گفت: سیدنا حسین مانند جد بزرگوارش و مانند دیگر بزرگان و صحابه آمده بود تا به ملت‌ها و امت‌های مسلمان بفهماند که ما همه باهم برادریم و در زیر لوای لا اله الا الله و محمد رسول‌الله باید متحد باشیم.

شیخ حمزه کردی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ضمن تسلیت ایام سوگواری و شهادت سیدالشهدا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: پیامبر عظیم‌الشأن اسلام فرمودند: «الحسن والحسین سیدی شباب اهل الجنه» وقتی‌که لشگر عبیدالله ابن زیاد بعدازاینکه در روز عاشورا آن حضرت و یاران باوفای ایشان را شهید کردند و بر اجساد مطهر آن بزرگواران با اسب‌ها تاختند، سر مطهر سیدنا حسین رضی‌الله‌عنه را به کوفه بردند و در دربار عبیدالله بن زیاد شروع به رجزخوانی کردند و سر مقدس سیدالشهدا را آوردند. ابن زیاد همین‌طور به آن سر مطهر نگاه می‌کرد و می‌خندید و با چوب‌دستی که در دستش بود به لب و دندان سیدالشهدا می زد و می‌گفت: زیبا دندانى دارد. زید ابن ارقم که از صحابه پیامبر است در مجلس بود، وقتى دید عبیدالله از این عمل خود دست‌بردار نیست، صدا زد، چوب‌دستی را از این لب و دندان بردار، سوگند به خدائى که جز او خدائى نیست، خودم دیدم که لب‌های پیامبر بر این دو لب بود و مى بوسید.
وی در ادامه گفتگو بیان کرد: وقتی پیامبر از کنار خانه فاطمهالزهرا سلام‌الله علیها عبور می‌کرد، صدای گریه امام حسین را شنیده و برمی‌گردد و فاطمه را مورد خطاب قرار می‌دهد که ‌ای فاطمه گریه این‌ها باعث ناراحتی من می‌شود. لذا علمای اهل سنت و مروجان و دانشمندان طول تاریخ جملات فراوانی در وصف اهل‌بیت و در مذمت کسانی که بزرگ‌ترین جنایت تاریخ را انجام داده‌اند گفته‌اند.
شیخ حمزه کردی بابیان اینکه تاریخ سرتاسر عبرت است و اتفاقات بزرگی در دنیا رخ‌داده و قطعاً در آینده هم رخ خواهد داد، افزود: چیزی که حادثه کربلا را نسبت به حوادث و امتحانات دیگر متمایز می‌کند و ده‌ها و صدها عبرت در آن دارد آن شهامت و شجاعت و غیرت و تعصب آن‌ بزرگواران نسبت به دین و اسلام است.
وی یادآور شد: هجرت حضرت از سرزمین وحی و ترک مکه و مدینه منوره برای اعتلای کلمه الله بوده، سیدنا حسین مانند جد بزرگوارش و مانند دیگر بزرگان و صحابه آمده بود تا به ملت‌ها و امت‌های مسلمان بفهماند که ما همه باهم برادریم و در زیر لوای لا اله الا الله و محمد رسول‌الله باید متحد باشیم.
امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه بابیان اینکه متأسفانه امروز شاهدیم که به نام دین افراد بی‌گناه و افراد دست‌خالی و کودکان وزنان را می‌کشند، در ادامه اظهار کرد: موشک‌هایی که از کشورهای غربی و کسانی که قرآن آن‌ها را به‌عنوان دشمن اسلام معرفی کرده بر سر مسلمان‌ها می‌ریزند این حوادث برای ما عبرت است.
وی گفت: باید آگاه باشیم و حق را بشناسیم و بدانیم که حق با چه کسی است و بدانیم باطل چه کسانی هستند. افرادی که باطل بودند و در مسیر کفر بودند سیدنا حسین را یاغی و از دین خارج معرفی کردند. امروز هم همان حوادث در خاورمیانه و در کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است.
شیخ حمزه کردی ضمن تأکید بر وحدت و اخوت عنوان کرد: ما باید بدانیم که عزت در وحدت است. عزت از آن خدا و رسول خداست و برای مؤمنانی است که پیرو و دوستدار آن بزرگواران هستند. اهل سنت و جماعت مفتخر به این‌اند که ایمانشان را کامل نمی‌دانند مگر بامحبت رسول و آل رسول و بزرگان ما حکمشان و فتوایشان بر این است که نمازشان بدون صلوات و درود بر اهل‌بیت کامل نیست و باید اعاده گردد.

فهرست