شناسه خبر: 1094

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1094

کربلا و شهادت سیدالشهدا نقطه سیاه و تاریک تاریخ اسلام است
شیخ یوسف ابراهیمی: حادثه اندوهبار کربلا و شهادت یاران سیدالشهدا نقطه تاریک و سیاه تاریخ اسلام به شمار می‌رود.

شیخ یوسف ابراهیمی امام جمعه اهل سنت سهمو جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ضمن تسلیت ایام سوگواری و شهادت سالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام پرچم‌دار عزت و آزادگی، محبت سیدالشهدا را از دیدگاه قرآن واجب و فرض عنوان کرد و گفت: شکی نیست که محبت پیامبر و خاندان رسول‌الله صلوات الله علیهم در قلب مسلمانان از جایگاه بسیار والا و ارزشمندی برخوردار است و آحاد مسلمین به این خاندان قلبا عشق و ارادت می‌‌ورزند.
وی تصریح کرد: خداوند متعال مودت و محبت اهل‌بیت را در قرآن عظیم الشأن بر همه مسلمانان واجب گردانیده است.
ابراهیمی امام حسین را سرور جوانان اهل بهشت خواند و گفت: همه ما معتقد‌ و بر این باوریم که امام حسین علیه‌السلام بنابر سخنان گهربار حضرت ختمی‌ مرتبت (ص) یکی از «سیدی شباب اهل الجنه» است.
وی محور بسیاری از سخنان روحانیون و ائمه جمعه اهل سنت را بر اساس اظهار محبت و مودت به خاندان نبوت (ص) بیان کرد و تصریح کرد: اهل سنت در خطبه‌های نمازجمعه امام حسین را نورچشمان خود معرفی می‌کنند و در اکثر منابر به عنوان “قره اعین اهل السنه” شأن و منزلت این بزرگوراران از نگاه قرآن و احادیث تبیین می‌کنند.
امام جمعه اهل سنت سهمو جنوبی جایگاه و مقام امام حسین را رفیع و بلند دانست و اظهار کرد: از حیث اصل و نسب کسی همطراز این بزرگوار نیست؛ پدر ایشان علی‌ابن ابی‌طالب و مادر ایشان حضرت زهرا رضی‌الله عنهما دختر پیامبر گرامی اسلام است.
شیخ ابراهیمی شهادت سیدالشهدا را صفحه تاریک تاریخ اسلام دانست و خاطرنشان شد: حادثه اندوهبار کربلا و شهادت یاران سیدالشهدا نقطه تاریک و سیاه تاریخ اسلام به شمار می‌رود و هر مسلمانی که سرگذشت شهادت این بزرگواران را می‌خواند و یا می‌شنود از این مصیبت و جنایت نابرابر غمگین و اندوهگین می‌شود.

فهرست