شناسه خبر: 1090

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1090

اهل‌بیت پیامبر (ص) از ارکان و ستون‌های وحدت هستند
شیخ محمد انزاری: در روایات مختلف آمده است کسی که می‌خواهد حرمت و جایگاه پیامبر (ص) را بداند باید نسبت به حرمت و جایگاه و اهل‌بیت شناخت پیدا کند.

شیخ محمد انزاری امام‌جمعه اهل سنت نخل‌تقی در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام را تسلیت گفت و اظهار کرد: یکی از ارکان و ستون‌های وحدت اسلامی وجود اهل‌بیت مکرم و معظم پیامبر اعظم صلوات‌الله‌علیه وآله وسلم است.
وی تصریح کرد: در روایات مختلف آمده است کسی که می‌خواهد حرمت و جایگاه پیامبر را بداند باید نسبت به حرمت و جایگاه اهل‌بیت شناخت پیدا کند.
شیخ انزاری، دوستی با ذریه و نوادگان پیامبر را به سبب انتسابشان به وجود مبارک پیغمبر (ص) مایه مباهات دانست و گفت: اگرچه امروز ما از وجود پر خیروبرکت پیامبر محرومیم اما فرزندان آن‌حضرت مصدر محبت و الفت و وحدت هستند.
امام‌جمعه اهل سنت نخل‌تقی احترام به سادات را مورد سفارش قرار داد و گفت: مستحب است چنانچه از دوستان و یا از همسایگان ما از سادات هستند به زیارت و دیدار آنان رفته و تکریمشان کنیم و از باب اینکه در فقه اسلامی صدقه و زکات به این بزرگواران تعلق نمی‌گیرد با هبه و هدیه فقرا و مستمندان اولاد پیامبر را دریابیم و مودت خود به خاندان را عملاً ثابت کنیم.

فهرست