قیام امام حسین علیه السلام انسانهای در خواب فرورفته را بیدار کرد
شیخ جمعه عبداللهی:  امام حسین علیه السلام از اهل‌بیت و فرزندان خویش گذشتند و یاران باوفایش به شهادت رسیدند، اما انسانهای در خواب فرورفته را بیدار کردند.

شیخ جمعه عبداللهی امام‌جمعه اهل سنت در گفتگو باخبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر با عرض تسلیت ایام جان‌سوز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا‌عبدالله‌الحسین علیه‌السلام، ماه محرم را از بافضیلت‌ترین و بزرگ‌ترین ماه‌ها بعد از ماه رمضان دانست و گفت: در ماه محرم‌الحرام اتفاقات و رویدادهای بسیاری رخ داده است که از میان آنها غزوه خیبر با سپاه پیامبر (ص) است که فاتح خیبر علی‌ابن‌ابی‌طالب (رض) بودند.
وی به وقایع دیگر این ماه اشاره کرد و گفت: رویداد دیگر وفات همسر پیامبر اکرم (ص) ماریه‌القطبیه مادر ابراهیم است؛ جنگ صفین نیز در این ماه صورت گرفت و امام علی ‌رضی‌الله‌عنه با معاویه به جنگ پرداخت.
عبداللهی در ادامه گفتگو واقعه عاشورا را از تلخ‌ترین وقایع تاریخ اسلام عنوان کرد و گفت: شهادت سیدالشهدا و یاران ایشان از اتفاقات جان‌سوز و جانکاه است که دل‌های دوستداران اهل‌بیت را متألم ساخت؛ مردم کوفه مانع از رسیدن آب به اطفال و کودکان اباعبدالله شدند و شریعه فرات را به روی اهل حرم و یاران حسین (رض) بستند.
امام‌جمعه اهل سنت مسجد ابوبکر صدیق به نماز ظهر عاشورای امام اشاره کرد و گفت: در بهبوهه جنگ مردی از اصحاب ابا‌عبدالله‌الحسین (ع) به حضور ایشان آمد و عرض کرد؛ یا ابا‌عبدالله وقت نماز است و ما دوست داریم برای آخرین‌بار نماز را به جماعت با شما بخوانیم. حضرت نگاهی به آسمان کردند و تصدیق کردند که وقت نماز است و گفتند: جهاد ما برای اقامه نماز و یاری دین جدم رسول‌الله است.
وی افزود: عمل آن حضرت الگویی است برای تمام انسان‌های مؤمن که در مواقع خطر هم نسبت به نماز و ارزش‌های والای آن کم‌توجه نباشند یکی از اهداف مهم قیام امام حسین احیای دین خدا است، هرچند آن حضرت از اهل‌بیت و فرزندان خویش گذشتند و یاران باوفایش به شهادت رسیدند، ولی انسانهای در خواب فرورفته را بیدار کردند.

فهرست