عاشورا به ما می‌آموزد که امام و رهبرمان را هرگز تنها نگذاریم
شیخ احمدرضا کنعانی: عاشورا و نهضت امام حسین (ع) در کربلا به ما می‌آموزد که هرگز رهبری را تنها نگذاریم؛ رمز استمرار انقلاب، بصیرت مقام معظم رهبری است.

شیخ احمدرضا کنعانی امام‌جمعه اهل سنت جزیره خارگ در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا‌عبدالله‌الحسین (ع) گفت: امت اسلام در مدت‌زمان کوتاهی از رحلت پیغمبر (ص) سر مطهر سرور جوانان بهشت را از تن جدا می‌کنند بدون اینکه هیچ واهمه‌ و ترسی از عقاب و حساب‌ روز واپسین و قیامت داشته باشند.
وی با اشاره به توصیه و سفارش‌های امام‌حسین (ع) در شب عاشورا به خواهرشان حضرت زینب (س) گفت: خواهرم! تقوای الهی پیشه کن؛ امروز در سختی‌ و رنجی که با آن روبرو هستیم از صبر یاری بگیر و شکیبایی پیشه کن.
احمدرضا کنعانی با اشاره به اینکه امام با قیام و نهضتشان الگوی بی‌نظیری برای آزادی‌خواهان جهان است، گفت: امروز بسیاری ندای آزادی سر می‌دهند؛ اما تفاوت آزادی که سالار شهیدان برای جامعه بشریت به ارمغان آورد کاملاً متفاوت است. امام علیه‌السلام می‌فرماید: بدان خواهرم زمینیان همگی می‌میرند، آسمان‌ها پایدار نمی‌ماند و همه چیزی نابود خواهد شد جز ذات پاک باری‌تعالی.
امام‌جمعه اهل سنت جزیره خارگ در ادامه سخنان عنوان کرد: ارزشمندترین درسی که از سخنان گهربار نبی مکرم اسلام می‌توان گرفت این است که انسان در مسیر هدف والای خود به درجه رفیع، یعنی شهادت برسد. پیامبر اکرم (ص) فرمودند: بهترین انسان و کامل‌ترین انسان کسی است که با مالش و باجانش و با خانواده‌اش به جهاد برود و هیچ‌کدام برنگردد.
وی ضمن سفارش به مطالعه و بررسی سیره اهل‌بیت و سیدالشهدا (ع) خاطرنشان شد: مشکلاتی که جامعه‌ ما اکنون با آن روبروست زیبنده جامعه دینی و اسلامی نیست. برای عبور از سختی‌ها و مشکلات باید از مکتب امام حسین (ع) درس بگیریم. به اقیانوس بی‌کران و فرهنگ عمیق عاشورا از هر زاویه‌ای نگاه کنیم، ناگفته‌های بسیار و فراوانی وجود دارد که باید از آن سرمشق بگیریم و بیاموزیم.
شیخ احمدرضا کنعانی در پایان تصریح کرد: عاشورا و حرکت امام حسین (ع) در کربلا به ما می‌آموزد که امام و رهبرمان را هرگز تنها نگذاریم. رمز استمرار و توانمندی روزافزون نظام و انقلاب بصیرت مقام معظم رهبری حفظه‌الله و راه نجات از مشکلات تبعیت از منویات ایشان است.

فهرست