شناسه خبر: 1072

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1072

اعتقاد به محبت اهل‌بیت نشانه ایمان است
شیخ محمد جمالی: شدت ظلم و جور و نا عدالتی در جامعه اسلامی دلیل روشن قیام و نهضت خونین اباعبدالله است و این حرکت سیدالشهدا در همین راستا و بر همین مبنا و برای احیای دین جدش بوده است.
شیخ محمد جمالی امام‌جمعه اهل سنت کنگان در گفت‌وگو باخبر نگار ما، ضمن عرض تسلیت ایام جان‌سوز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا‌عبدالله‌الحسین علیه‌السلام، اعتقاد به محبت اهل‌بیت را نشانه ایمان عنوان کرد و گفت: هر کس خلاف این اصل معتقد باشد مسلمان نیست؛ بدین معنی که هر کس مدعی مسلمانی است باید حب پیامبر و آل‌پیامبر (ص)در دل و جان او سرشته و آمیخته باشد.

وی تأکید کرد: در حقیقت هر آنکه دریای محبت پیامبر (ص) در جان و دل او موج می‌زند، محبت فرزندان او نیز در جان و دل او موج خواهد زد و هر کس بر این اصول معتقد نباشد در حصار اسلام قدم ننهاده و ادعای مسلمانی او باطل است.
جمالی امام حسین (ص) را نورعین و سبط رسول‌الله، فرزند امیرالمؤمنین و حضرت زهرا علیهم‌السلام دخت گرامی پیغمبر بیان کرد.
وی با اشاره به دلایل وقوع نهضت عاشورا گفت: شدت ظلم و جور و ناعدالتی در جامعه اسلامی دلیل روشن قیام و نهضت خونین اباعبدالله است و این حرکت سیدالشهدا در همین راستا و بر همین مبنا و برای احیای دین جدش بوده است.
وی اباعبدالله را سرور آزادگان جهان دانست و گفت: در شرایطی که یزید از امام حسین بیعت می‌خواست امام نپذیرفت و شهادت را برگزید؛ چراکه همچون حسین هرگز با همچون یزید بیعت نخواهد کرد.
امام‌جمعه اهل سنت کنگان در ادامه سخنان به وقایع تلخ و جان‌گداز روز عاشورا اشاره کرد و گفت: زمانی‌که حضرت عباس علیه‌السلام، اهل حرم و خصوصا اطفال و کودکان خردسال را در تشنگی دید از برادر خود اجازه گرفت و به شریعه فرات زد تا آب بیاورد.
شیخ جمالی افزود: علی‌رغم کمین دشمنان، عباس به فرات رسید و باوجوداینکه بسیار تشنه بود مشت پر آب خود را بر روی آب ریخت و به خاطر تشنگی امام و اهل حرم از آن آب ننوشید.

فهرست