شهادت سرور جوانان بهشت یادگار از وقایع تلخ تاریخ اسلام است
سید حسن حسینی: واقعه دردناک و مصیبت‌بار سال ۶۱ هجری و شهادت امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفایش قلب پیغمبر اسلام و آزادمردان تاریخ را جریحه‌دار کرد.

سید حسن حسینی امام‌جمعه اهل سنت شیف در گفتگو باخبرنگار دفتر نمایندگی  ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری سیدوسالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام گفت: واقعه دردناک و مصیبت‌بار سال ۶۱ هجری و شهادت امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفایش قلب پیغمبر اسلام و آزادمردان تاریخ را جریحه‌دار کرد.
وی با اشاره به ظلم و ستم‌های یزید در دوران حکومت کوتاه خود گفت: در محرم‌الحرام شهادت جانکاه سبط نبی مکرم و سرور جوانان بهشت، یادگار حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها و امام علی‌ابن‌ابیطالب رضی‌الله‌عنه از وقایع تلخ تاریخ اسلام است.
حسینی با اشاره به عمق جنایت عاشورا اظهار کرد: لشگر یزید و یزیدیان حتی به کودکان و زنان هم رحم نکردند.
وی خطبه‌های حضرت زینب سلام‌الله‌علیها را موجب رسوایی دشمنان امام‌حسین بیان کرد و گفت: حضرت زینب رضی‌الله‌عنها حکومت فاجر یزید علیه‌اللعنه را در برابر عبیدالله‌ابن‌زیاد با سخنانش رسوا و با روشنگری خود حقیقت دشمنی و ظلم و جنایت به اهل‌بیت رسول‌الله (ص) را آشکار کرد.
وی اضافه کرد: امام ذهبی از علمای اهل سنت می‌گوید: یزید مرد فاسق و شراب‌خوار بود و واقعه حرّه و حمله به مدینه و شهادت جمع بسیاری از بنی‌هاشم و اهل مدینه از جنایات یزید است.
سید حسینی با اذعان به اینکه تاریخ فاسق بودن یزید شهادت می‌دهد، گفت: نزد عمرابن‌عبد‌العزیز فردی یزید را امیرالمؤمنین خطاب کرد که عمر دستور داد بیست تازیانه به وی بزنند تا فرد فاسقی را امیرالمؤمنین مسلمین خطاب نکند.
حسینی محبت اهل‌بیت را از اعتقادات محکم و قلبی اهل سنت دانست و گفت: امام شافعی رحمه‌الله‌علیه در اشعاری در مورد اهل‌بیت چنین گفته است که هنگام شهادت اهل‌بیت رسول‌الله دنیا متزلزل شد و نزدیک بود که کوه‌ها ذوب شوند. اگر محبین اهل‌بیت رافضی‌اند پس ای جن و انس شهادت بدهید که من رافضی‌ام. اهل‌بیت رسول‌الله در روز قیامت شفیع من هستند.

فهرست