شناسه خبر: 1060

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1060

محبت به اهل‌بیت (ع) مایه تقرب انسان به خداوند است
شیخ ابراهیم مقدسی: اهل تسنن، اهل‌بیت و خاندان پیامبر (ص) را عمیقا دوست دارند و با دوستی و مودت این بزرگان امید تقرب به پروردگار عالم دارند.

شیخ ابراهیم مقدسی امام‌جمعه اهل سنت شهر چاه‌مبارک در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، ضمن تسلیت ایام تعزیت سبط رسول اکرم (ص) گفت: از تلخ‌ترین رویدادهای تاریخ اسلام شهادت امام حسین (رض) همراه با جمعی از نزدیکان و یاران و اصحاب رسول‌الله (ص) است. بی‌گمان انسان‌های با ایمان از شنیدن مصیبت جانسوز ریحانه رسول‌الله و یارانش در غم و اندوه فرو می‌روند.
وی بابیان اینکه امام حسین(ع) فرزند دختر  فاطمه زهرا (س) و سبط نبی مکرم اسلام (ص) است، افزود: پیغمبر خاتم (ص) خطاب به مسلمین نسبت به اهل‌بیت، سفارش‌های بسیاری بیان فرموده است: «و أَهل‌بَیتی، أُذکِّرُکم فی أَهل‌بَیتی». اهل تسنن، اهل‌بیت و خاندان پیامبر (ص) را عمیقا دوست دارند و با دوستی و مودت این بزرگان امید تقرب به پروردگار عالم دارند.
مقدسی سلام بر اهل‌بیت را در نماز، واجب و سنت دانست و افزود: سلام و درود در نماز، واجب و رکنی از ارکان نماز است. یعنی اگر کسی در نماز بر محمد و آلش درود نفرستد، نمازش باطل است.
وی با اشاره به اینکه در منابع و کتب اهل‌سنت، احادیث بی‌شماری به جایگاه رفیع و فضیلت‌های فراوان خاندان رسول‌الله(ص) دلالت می‌کند، یادآور شد: پیغمبر اسلام درباره امام حسین می‌فرماید: «حسینٌ منی وانا من حسینٌ، احبّٓ الله من احب حسیناً، حسین سبطٌ من الأسباط». در روایت دیگری از پیغمبر اکرم (ص) آمده است: «حسن و حسین سروران جوانان اهل بهشت هستند» و نیز فرمودند: «حسن و حسین دو ریحانه خوشبوی من در این دنیا هستند».
امام جمعه اهل سنت چاه‌مبارک تصریح کرد: لذا حب آل رسول‌اکرم (ص) از اعتقادات و باورهای ‌اهل تسنن است؛ در قرآن عظیم‌الشأن و اخبار و احادیث نبوی دوستی و محبت آنان دستور داده شده است.
وی متذکر شد: شهادت در راه خدا نصیب هرکسی نمی‌شود، مگر کسی که استحقاق و شایستگی این مقام را داشته باشد، سیدالشهدا و یاران باوفای ایشان برگزید‌گانند و با نثار خون خود در قتلگاه کربلا به جایگاه رفیع و بلند شهادت نائل شدند.
مقدسی در پایان گفتگو بیان کرد: هرچه مصیبت عظیم و بزرگ باشد، اجر و پاداش آن نزد خدا بزگ‌تراست؛ پیامبر گرامی (ص) می‌فرماید: بزرگی جزا و پاداش برابر با بزرگی بلا و مصیبت است. خداوند هرگاه قومی را دوست بدارد، آنها را مورد ابتلاء و امتحان قرار می‌دهد.

فهرست