شناسه خبر: 1055

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1055

اگر امر به معروف فراموش شود منکر جامعه را فرا خواهد گرفت
شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ایام شهادت و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)را تسلیت گفت.

وی هدف از قیام امام حسین (علیه‌السلام) را احیای دین جدشان و امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار کرد: هرگاه در جامعه‌اى این فریضه مهم اجرا نشود و افراد در قبال پیاده شدن این امر خطیر احساس مسئولیت نکنند، آن جامعه از مسیر درست منحرف خواهد شد حضرت اباعبدالله الحسین همواره برای احیای دین جدشان و امر به معروف و نهی از منکر تلاش کرد و امت اسلام را به این دو فریضه مهم الهی امر فرمود.
وی اضافه کرد: چرا چون در هر جامعه‌ای به‌خصوص جامعه اسلامی اگر امر به معروف ترک شود منکر جامعه را احاطه و فرا خواهد گرفت.
شیخ افروز هدف از نهضت و قیام ابا عبدالله احیای این فریضه دانست و گفت:  امام بر این تکلیف گام برداشت که منکرات را از بین ببرد و مردم را به اصل دین که از آن دور شده بودند دعوت کند.
وی با اشاره به کلام زیبای امام حسین (ع) گفت: خدای من بر صراط مستقیم و دقیقاً بر روی خط حق و عدالت است و هرکسی که رو به او بیاورد و خداوند را پناهگاه خویش قرار دهد ضایع نمی‌شود و بیگمان ستمکاران از دست قدرت او بیرون نخواهند بود.
امام‌جمعه اهل سنت سیراف به سیره امام در برخورد با افراد محروم جامعه اشاره کرد و گفت: امام با محرومین و نیازمندان بسیار دوستانه و صمیمانه رفتار می‌کرد ما نیز باید از سیره این بزرگان درس بگیریم و همواره با زیردستان و افراد نیازمند مهربان و یار و یاور ستمدیدگان باشیم.

فهرست