شناسه خبر: 1040

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1040

دومین یادواره شهدای ترور استان بوشهر برگزار شد
چهل و دومین سالگرد شهادت حجت‌الاسلام شهید ابوتراب عاشوری و دومین یادواره شهدای ترور استان بوشهر برگزار شد.

چهل و دومین سالگرد شهادت حجت‌الاسلام شهید ابوتراب عاشوری و دومین یادواره شهدای ترور استان بوشهر برگزار شد.
حجت‌الاسلام عبدالحسین خسرو پناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در این یادواره با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید ابوتراب عاشوری اظهار کرد: حجت‌الاسلام حاج شیخ ابوتراب عاشوری یکی از علما و مبارزان بوشهری است که نقشی محوری در افشاگری خیانت‌های رژیم پهلوی داشت و در این راه جان خود را فدا کرد. تهدیدات مکرر عمال رژیم نتوانست در اراده این شهید برای کوتاه آمدن از آرمان‌های خود تأثیر داشته باشد.
وی گفت: سازش‌ناپذیری و استقامت در برابر زورگویان از ویژگی‌های این شهید است که در کنار وجه علمی ایشان که به درجه اجتهاد رسیده بودند و مردم‌داری بی‌نظیرش خاری در چشم رژیم پهلوی بود و باعث گردید کینه و ترسی شدید از او داشته باشند.
وی اظهار کرد: ولایتمداری، اهل تهجد و مردم‌داری از بارزترین ویژگی‌های این شهید والامقام است؛ او با ولایتمداری پیوند وثیقی با اهل‌بیت (ع) پیدا می‌کرد و به همین واسطه با ولی زمان خود ارتباط برقرار می‌کرد.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی بابیان اینکه بدون مردم هیچ کاری را نمی‌توان انجام داد، گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمونه‌هایی است که حضور پررنگ مردم را در آن شاهد بودیم.
خسرو پناه شجاعت را از دیگر ویژگی‌های شهید عاشوری دانست و گفت: شهید عاشوری افشاگری می‌کرد و با شجاعت سخن می‌گفت. او در مقابل طاغوت نفس و طاغوت پهلوی ایستاد و لازمه این ایستادگی و مبارزه با طاغوت نفس، مردم‌داری است و آنچه برای ما در شب اول قبر می‌ماند همین کار کردن برای مردم است.
لازم به ذکر است: در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین یمینی رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر به همراه کارکنان دفتر حضور داشتند.

فهرست