قیام امام حسین (ع) برای حمایت از مظلومان و از بین بردن ریشه ظلم و ستم بود
شیخ حسین افروز: محبت آل رسول‌الله (ص) نزد همه مسلمانان چه سنی و چه شیعه از نشانه‌های ایمان محسوب می‌شود و کینه و بغض آنان از نشانه‌های نفاق شمرده می‌شود.

شیخ حسین افروز: محبت آل رسول‌الله (ص) نزد همه مسلمانان چه سنی و چه شیعه از نشانه‌های ایمان محسوب می‌شود و کینه و بغض آنان از نشانه‌های نفاق شمرده می‌شود.
شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در گفتگو با خبرنگار  دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر با اظهار تسلیت ایام شهادت و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به سیره و شأن و مقام امام اشاره کرد و گفت: هرجا سخن از علم و دانش است نام امام همچون آفتاب تابان می‌درخشد، نام امام حسین و جریان عاشورا با گذر زمان و تاریخ هرگز فراموش نخواهد شد.
وی گفت: هیچ محقق و مورخی نمی‌تواند بدون توجه بدان از وقایع تاریخ اسلام سخن بگوید امام حسین (رض) متعلق به مکتب اسلام و همه انسان‌ها می‌باشد حضرت در جهت احیای سنت رسول‌الله قدم برداشته و هرگز سر تسلیم دربرابر زورگویان عالم فرود نیاورد.
عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر افزود: امروز همه ما مسلمانان باید متوجه این مسئله باشیم و دنباله‌رو و پیرو قیام امام حسین (رض)  باشیم تا ریشه ظلم و ستم برچیده شود آن‌وقت است که قیام حضرت را زنده نگه داشته‌ایم.
وی امام حسین (ع) را مظهر شجاعت و دیانت دانست و گفت: قیام امام به‌منظور حمایت از مظلومان و از بین بردن ریشه ظلم و ستم بود. نامش همیشه زنده خواهد ماند ما نیز ‌بایستی از سیره این بزرگوار درس بیاموزیم و راهشان را دنبال کنیم.
وی با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت در جامعه اسلامی اظهار کرد: اهل‌بیت و امام حسین (علیهم‌السلام) از مبانی وحدت و اتحاد مسلمین هستند  و بدانیم که افراد مغرض می‌کوشند تا در صفوف مسلمانان رخنه کنند و علیه یکدیگر تحریک کنند.
امام‌جمعه اهل سنت سیراف یادآور  شد: یکی از موضوعاتی که در آثار امام شافعی دیده می‌شود تأکید بر برتری اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و محبت آنان می‌باشد. امام شافعی محبت به آنان را فرضی از طرف خدا و قرآن می‌داند و همه را بدور از هر نوع تعصب قومی و مذهبی به احترام گذاشتن، قدر دانستن و ارج نهادن به آنان فرامی‌خواند تا آنجایی که نفرستادن درود و صلوات در نماز بر آل و خاندان پیامبر را موجب بطلان نماز شخص می‌داند.
شیخ افروز ارادت اهل سنت به اهل‌بیت پیامبر را از جایگاه ویژه‌ای برخوردار دانست و گفت: از نگاه اهل سنت خاندان نبوت برتری و فضیلت بسیاری دارند اگر سال‌ها و بلکه تمام عمراز بزرگی و مقام آنها صحبت کنیم و بنویسیم هرگز حق مطلب ادا نخواهد شد.
وی محبت به اهل‌بیت را از نشانه‌های ایمان برشمرد و گفت: محبت آل رسول‌الله (ص) نزد همه مسلمانان چه سنی و چه شیعه از نشانه‌های ایمان محسوب می‌شود و کینه و بغض آنان از نشانه‌های نفاق شمرده می‌شود؛ پیامبر گرامی از عشق زیاد، امام حسین و امام حسن را در آغوش می‌گرفت و برای آنها در بارگاه احدیت دعا می‌کرد و می‌فرمود پروردگارا من حسن و حسین را دوست دارم پس تو آن دو را دوست بدار و هرکس آن دو را دوست بدارد تو دوستش بدار.

فهرست