عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
ایثار و بخشش و شاد کردن دل مؤمن از باارزش‌ترین کارها نزد خداوند است
شیخ خلیل افرا: از مردم عزیز درخواست می‌کنیم در حق همدیگر مهربانی و مهرورزی نمایند و درحد امکان موجر نسبت به مستاجر، کسبه نسبت به مشتری، طلب‌کار نسبت به بدهکار نگاه محبت‌آمیز و کریمانه داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفتگو با خبرنگار ما با توجه به تعطیلی بعضی از کسب و کارها و مشکلات معیشتی عموم مردم گفت: «تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى‌ وَ لا تَعاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَ الْعُدْوانِ» خدمت صادقانه به مردم، گره‌گشایی از کار مومن، ایثار و بخشش و شاد کردن دل مؤمن از باارزش‌ترین کارها نزد خداوند و از جلوه‌های عبادت به شمار می‌رود که موجب غفران و بخشش گناهان و نزول رحمت الهی بر بندگان است.
امام جمعه موقت اهل سنت کنگان تصریح کرد: این ایام که به خاطر شیوع ویروس کرونا برخی کسب وکارها تعطیل یا کم‌رونق شده فرصتی است که عمل به این فضائل اخلاقی به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.
شیخ افرا ضمن تقدیر و تشکر از همه عزیزانی که نسبت به پیشگیری از ویروس کرونا تلاش و مجاهدت می‌نمایند، اضافه کود: از مردم عزیز درخواست می‌کنیم در حق همدیگر مهربانی و مهرورزی نمایند و درحد امکان موجر نسبت به مستاجر، کسبه نسبت به مشتری، طلب‌کار نسبت به بدهکار نگاه محبت‌آمیز و کریمانه داشته باشند.
رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر تأکید کرد: به یکدیگر لطف محبت کنند تا خدا هم لطف محبتش را شامل حال ملت بگرداند.
وی در پایان یادآور شد: امیدواریم با رعایت مسائل بهداشتی و عمل به توصیه های مسئولین مربوطه و دعا به درگاه خداوند متعال به زودی شاهد ریشه کنی این ویروس باشیم.

فهرست